Surfers

NELER YAPABİLİRSİNİZ?

Çeşme'de sizin için bir çok alternatif var, gelin bir kaçına göz atalım...

Rüzgar sörfü
rüzgâr sörfü

Wind & Kite Sörf

01

Kimse yokken buralarda rüzgar  sörfü vardı . İster sörf dersi alın ister kumsalda güneşlenirken sörf yapanları izleyin, her ikisi içinde Çeşme tam aradığınız yer.

Bardak kırmızı şarap

02

Bağ yolu

Çeşme’nin merkezinde, Bağlararası kazı alanında başlıyor. Bağlararası mevkiinde, 2009 yılında yapılan kazılarda ortaya çıkartılan bir şaraphane bulunuyor. M.Ö. 1700’lü yıllara ait bir şaraphanenin tespiti, burada bulunan üzüm çekirdekleri, şarapların konduğu amforalar, yonca ağızlı testiler, şarap ezilen hazneler ve şarabın muhafaza edildiği depolar sayesinde yapılıyor. Bağlararası kazı alanından sonra Çeşme - İzmir karayoluna çıkıp Ovacık köy yoluna devam edebilirsiniz.

Tekne Turları

03

Günübirlik tekne turları ile Çeşme ve etrafında tadına doyumsuz koylarda denize girebilirsiniz ya da isterseniz size özel kiralanmış motoryat veya yellkenli tekne ile  siz ve aileniz özel bir gün geçirebilirsiniz.

Geminin dümeni

Alaçatı

04

Bir gecenizi hatta gün batımınızı Alaçatıya ayırın ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız herkesin dilinde bu cennet kasaba bakalım size neler sunacak.

ALAÇATIFOTO.jpg

YOGA

05

İşte size bir fırstat ; Türkiyenin tanınmış Yoga hocaları ve stütyoları artık Çeşme'de , Randevunuzu gelmeden önce alın, bu harika deneyim için ya da devam eden yoga pratiklerinize Çeşmede devam edin.

kale-22-8.jpg

06

Çeşme Müzesi ve Kalesi

Çeşme Kalesi, 505 yıllık tarihine meydan okuyan sağlamlığı, mimari yapısı ve medeniyetlerin izlerini taşıyan müzesi ile Çeşme’nin mutlaka görülmesi gereken değerlerinden biri